Dzień 5 – 1 sierpnia (środa)

01 sierpnia 2018 (środa)
Dzisiaj treningów nie było, ale rozruch a jakże, musiał być, żeby dobudzić co bardziej śpiących, o co postarała się Ewa. Niestety bez ofiar się nie obyło, 2 jo zostały bezpowrotnie stracone, z czego jedno, jak podejrzewamy było karniszem, a drugie kijem od szczotki (czyli nasze rady aby kupić kij od grabi nie zostały wysłuchane i mamy efekt).

Zamiast aikido dzieciaki mogły dzisiaj pograć w bilard, kręgle oraz w piłkarzyki i tutaj duży szacun dla najmłodszych i ich zmagań z kulami i ich ciężarem.  Natomiast druga część obozu w tym czasie była popływać kajakami. Po obiedzie role się odwróciły, lecz grupy starsze nie dokończyły pływania bo burza (która jednak nie dotarła) pogoniła nas z jeziora (jutro podejmiemy drugą próbę).

Ale przygód kajakowych było sporo. Po pierwsze brak doświadczenia u najmłodszych zaowocował, tym, że sensei Michał był holownikiem kilkukrotnie, a dwie Błękitne postanowiły zrobić zamach na senpaia Wiktora i zamiast przytrzymać się kajaka, odepchnęły go i senpaj „dachował”.

Na zakończenie dnia, standardowo konkursy i już mamy zwycięzcę konkursu głównego – Brązowi Hazardziści jako pierwsi odgadli swoje hasło i zdobyli aż 130pkt.

Tradycyjnie już w konkursie „Mam Talent” zaprezentowali się bardzo kreatywnie przedstawiciele wszystkich drużyn, oprócz śpiewu mogliśmy zobaczyć taniec, origami, mima, pokaz jo, roast (czyli satyra na temat wychowawców – Czarni Robotnicy), akrobatyka oraz logiczne łamigłówki. Dla każdej drużyny przyznaliśmy 50 pkt, a dla występujących dodatkowy bonus w postaci jednorazowej dyspensy na słodycze i mamy wrażenie, że to był „strzał w dziesiątkę”.

Jutro wracamy do stałego planu treningowego, w końcu jesteśmy na obozie aikido! Ale może jakaś niespodzianka będzie 🙂

A teraz generalka (z uwzględnieniem 130pkt które zdobyli Brązowi Hazardziści)

Punktacja generalna
ŻÓŁCI BŁĘKITNE ZIELONI NIEBIESCY CZERWONE FIOLETOWE BRĄZOWI CZARNI
632 629 653 686 669 649 759 662

 

Call Now Button