Aikido dla dorosłych

Wiek, płeć, kondycja fizyczna nie mają większego znaczenia, jeżeli chcemy rozpocząć naukę Aikido. Na macie wspólnie trenują nastolatkowie oraz osoby w wieku „nieco dojrzalszym”. Bardzo często na zajęcia uczęszczają całe rodziny.Wiek, płeć, kondycja fizyczna nie mają większego znaczenia, jeżeli chcemy rozpocząć naukę Aikido. Na macie wspólnie trenują nastolatkowie oraz osoby w wieku „nieco dojrzalszym”. Bardzo często na zajęcia uczęszczają całe rodziny.

Na treningach każdy ćwiczy w miarę swoich możliwości. Solidne podejście do treningu sprawi, że ogólna kondycja i sprawność fizyczna osób ćwiczących będzie coraz lepsza.

Będąc na zajęciach należy przestrzegać etykiety dojo. Na treningach Aikido nauczane są techniki w wersjach podstawowych (kihon) oraz wariantowych (henka waza). Prezentowane są również techniki do wykorzystania w samoobronie. Aikidocy ćwiczą także z bronią – jo (kij), bokken (drewniana imitacja katany, japońskiego miecza), tanto (drewniany nóż). Oczywiście im dłuższy staż treningowy, tym lepsza znajomość technik. W naszym klubie skupiamy się na nauczaniu Aikido w oparciu o przekaz z Hombu Dojo – główną kwaterę Aikido w Japonii.

Aikido nie jest sportem, nie ma więc treningu stricte siłowego, szybkościowego i wydolnościowego, chociaż te elementy występują na zajęciach. Jedyną formą sprawdzenia siebie i swoich umiejętności są egzaminy, najpierw na stopnie uczniowskie kyu – od 6 do 1 – im niższy stopień, tym większe umiejętności. Później egzaminy na stopnie mistrzowskie: 1 – 4 dan, i tutaj odwrotnie, im wyższy stopień, tym większe umiejętności.

Ćwicząc tradycyjną japońską sztukę walki, wiele dowiadujemy się o nas samych, o naszych możliwościach, ograniczeniach, dążeniach, celach.

Treningi Aikido to nie tylko nauka technik, to także nawiązywanie nowych znajomości, przyjaźni, to również poznawanie nowych miejsc, wspólne wyjazdy na staże, obozy, seminaria w kraju i za granicą.

Nasz klub wspiera Fundację KAGI oraz jest członkiem Centrum Aikido Aikikai Polska. Instruktorzy posiadają wysokie stopnie mistrzowskie oraz uczniowskie. Bliższe informacje o instruktorach można znaleźć w menu O klubie->Kadra.

 

Sprawdź, gdzie możesz zapisać się na zajęcia – plan zajęć

Call Now Button