Aikido dla kobiet

Drogie Panie, większość z nas sądzi, że sztuki walki są domeną wyłącznie mężczyzn i to oni w przeważającej części uczestniczą w treningach. Z pierwszym stwierdzeniem absolutnie się nie zgadzam, ale z drugim już tak. Myślę że nadszedł czas, aby to zmienić!

My, kobiety nawet jak czegoś bardzo chcemy, zawsze mamy w głowie „podpowiadacza – hamulcowego”: – wstydzę się, nie nadaję się; po co mi to; mam inne, ważniejsze sprawy (dziecko, dom, itd.) wymyślamy minimum sto powodów, żeby nie zrobić czegoś dla siebie. Chociaż raz bądźmy dla siebie dobre, nie oceniajmy się źle i spróbujmy! Kiedy już stoczycie pierwszą, zwycięską walkę z samą sobą, dalej będzie już łatwiej. Ja podjęłam decyzję 10 lat temu i nie żałuję 🙂

Z pewnością nie wszystkie Panie wiedzą, że sztuki walki, a tym bardziej Aikido nastwione są na rozwój osobisty, na pokonywanie własnych ograniczeń, ale z indywidualnym podejściem, tzn. ćwiczę na tyle, na ile mogę. W Aikido nie ma rywalizacji. Każda z nas ćwiczy dla siebie. Dzięki systematycznemu treningowi poprawicie kondycję fizyczną oraz koordynację ruchową, uelastycznicie i wzmocnicie mięśnie, a przy odrobinie samozaparcia uda się zrzucić kilka zbędnych kilogramów i oprócz nauki technik podstawowych oraz zaawansowanych, różnego rodzaju przewrotów; nasze zajęcia zostaną poszerzone o techniki samoobrony oraz elementy treningu siłowo-wytrzymałościowego, z użyciem taśm, hantli, piłek.    

Na zajęciach obowiązuje strój sportowy: długie spodnie dresowe, t-shirt. Można wziąć dodatkowo ręcznik oraz wodę do picia.

Oczywiście wszystkie Panie będą mogły uczestniczyć również w treningach koedukacyjnych. Zapraszamy!

Call Now Button