Dzień 8 – 27 lipca

Sobota dniem podsumowującym naszego obozu – czyli koniec zmagań w konkursach – wiele emocji, ale wyniki dopiero teraz, więc obozowicze dowiedzą się rano podczas zakończenia i wręczenia dyplomów oraz upragnionych pasów.

Dzisiaj znów krótko, bo wiele pracy przed nami.
Dzień był treningowy i mocno aikidocki (na macie i poza nią). Poranne treningi poprowadziła sensei Marta. Nie zabrakło oczywiście gier i zabaw w grupach, ale zabawy te były nakierowane na popołudniowe konkursowe zmagania.
Ostatnia komisja czystości również przyniosła wiele emocji i pokazała, że każdemu zależy na zwycięstwie.

„Czara szczęścia” w tym roku pokazała, że dzieci coraz lepiej znają i rozumieją aikido albo… układamy zbyt proste pytania i zadania do wykonania. „Czara szczęścia” pozostała nierozstrzygnięta – nikt nie „wyłożył się” przez cały obóz – wszyscy siedem razy zdobyli maksa, czyli 50pkt.

Dzisiejszy konkurs był podsumowaniem pracy wszystkich grup jak i pracy indywidualnej, a była nim gala pokazów. Każda grupa podczas dnia treningowego otrzymywała dwie techniki i z tych technik dzisiaj grupy miały ułożyć pokaz oraz zaprezentować swój profesjonalizm w stosowaniu etykiety dojo. Zadanie niebywale trudne, bo żeby pokaz wyszedł zgodnie z złożeniami, należało – po pierwsze: pamiętać, jaką dokładnie technikę trzeba zaprezentować, po drugie: jak się zachowywać, poruszać, zacząć i zakończyć sam pokaz jak i jego poszczególne elementy. Ocena też była trudna, ale jednogłośnie wszyscy na pierwszym miejscu po 50 pkt, bo każda z grup bardzo mocno pilnowała wszystkich elementów, jak i swoich założeń – BRAWA DLA WASZYCH POCIECH – SĄ MEGA SUPER!!!

Po treningach i pokazach zasłużona kolacja w postaci grilla i dyskoteka pod chmurką 🙂

Poniżej zdjęcia z dzisiaj, a pod galerią punktacja wraz z GENERALKĄ

 

Czara szczęścia
ZIELONI POMARAŃCZOWE SZARZY CZARNE
27.07 50 50 50 50

 

Konkurs główny – POKAZY
ZIELONI POMARAŃCZOWE SZARZY CZARNE
27.07 50 50 50 50

 

Czystość
ZIELONI POMARAŃCZOWE SZARZY CZARNE
27.07 46 50 50 49

 

Punktacja generalna
ZIELONI POMARAŃCZOWE SZARZY CZARNE
27.07 1033 1066 1055 1071

A na zakończenie dwa zdjęcia boćka, spacerującego przed bramą naszego ośrodka i taka myśl na koniec: skoro on żyje to i my też możemy 🙂

 

Call Now Button